top of page

Specjalistyczne formy zabezpieczenia ścian w budynkach

Niektóre obiekty użytkowe wymagają wzmożonej troski o bezpieczeństwo sanitarne — zwłaszcza w okresie pandemii. Niezależnie od tego, jaki wystrój panuje w danym miejscu, zawsze należy stawiać na sprawdzone i uniwersalne rozwiązania, które sprawią, że przestrzeń stanie się funkcjonalna i łatwo będzie utrzymać w niej czystość. W tym celu warto skorzystać np. z profesjonalnych elementów ochronnych mających na celu zabezpieczenie ścian zarówno przed zanieczyszczeniem, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Natężony ruch na terenie obiektu sprzyja bowiem tworzeniu się zabrudzeń oraz zniszczeń. Montaż paneli lub odbojnic ściennych pozwoli także przykryć już powstałe uszkodzenia.
Gdzie stosowane jest profesjonalne zabezpieczenie ścian?

Odpowiednio chronione ściany w budynku nie tylko utrzymują obiekt w czystości, ale także zapobiegają różnego typu uszkodzeniom. Higieniczne i odporne na eksploatację panele i odbojniki dedykowane są przede wszystkim takim obiektom, jak szpitale, ośrodki związane z ochroną zdrowia, sportem i oświatą, galerie handlowe, biura i inne miejsca, przez które przewija się duża liczba osób. Dzięki ogromnej różnorodności współczesnych odbojnic ściennych możliwe jest zamontowanie ich zarówno na narożnikach, jak i na płaskich ścianach obiektów. Stanowią doskonałą formę ochrony zarówno przed przypadkowymi uderzeniami, jak i zabrudzeniami czy skutkami częstego opierania się. Skutecznie maskują wszelkie nierówności ścienne, co również korzystnie wpływa na estetykę danego miejsca. W takich miejscach najlepiej sprawdzają się modele odbojnic wykonane z: tworzyw syntetycznych, stali nierdzewnej i innych materiałów elastycznych. Ich niepodważalnym walorem jest także fakt, że można zamawiać je na wymiar, dzięki czemu dostosowują się do każdego typu obiektu, wystroju czy wymogów konstrukcyjnych budynku.


Odbojnice ścienne — sprawdzone elementy ochronne

Istnieje wiele sposobów skutecznej ochrony ścian budynków, które nie tylko wpływają na podniesienie ogólnej estetyki wnętrz, ale także sprawiają, że stają się one o wiele bardziej funkcjonalne. Nowoczesne technologie budowlane umożliwiły stworzenie takich elementów ochronnych, które są zarówno praktyczne, jak i przyjemne dla oka. Odbojnice ścienne wyróżniają się obecnie ciekawą kolorystyką oraz fakturami. Dostępne są także w wersji antybakteryjnej, która chętnie wybierana jest do punktów opieki zdrowotnej. Decyzja o ich montażu może być z punktu widzenia czasu również bardzo ekonomiczną inwestycją. Ściany pozbawione zabezpieczeń należy bowiem co jakiś czas odświeżać, a to z kolei generuje koszty. Umieszczenie solidnych paneli w formie gumolitów i odbojnic zapobiega takiej konieczności lub znacznie odwleka termin realizacji tego zadania. Ta forma zabezpieczeń z pewnością posłuży w nienagannym stanie wizualnym przez wiele lat, nie nadwyrężając remontowego budżetu. Odbojnice są tak estetyczne, że mogą pełnić podwójną funkcję — zarówno ochronną, jak i dekoracyjną. Elementy, które poza odbojnicami są często wykorzystywane jako ochrona ścian to: płyty, odbojoporęcze, wykładziny i profile ochronne.


Dobór zabezpieczeń ściennych — jakie ma znaczenie?

Istnieją dwa podstawowe powody, dla których właściciele obiektów publicznych o wysokim natężeniu ruchu powinni postawić na montaż profesjonalnych ściennych zabezpieczeń. Przede wszystkim, solidne panele, odbojnice lub inne elementy ochronne wydłużają żywotność ścian obiektu i zapobiegają konieczności powtarzania remontów przez lata. Drugą niezwykle istotną kwestią jest bezpieczeństwo sanitarne. Właściciele i dyrektorzy takich obiektów, jak choćby przychodnie, szkoły czy przedszkola traktują ten aspekt jako priorytet. Zgromadzone w wyżej wymienionych miejscach sprzęty również mogą być powodem powstawania uszkodzeń. Montaż odbojnic to doskonały sposób na ochronę ścian, przy których ustawione są krzesła, biurka i inne elementy wyposażenia biur, urzędów, klas, poczekalni czy korytarzy. Większość nowoczesnych paneli ochronnych wyróżnia niezwykle szybki i łatwy montaż do ściany — istnieją nawet warianty samoprzylepne z wyjątkowo mocnym klejem kauczukowym, który zapewnia trwałą przyczepność. Dzięki ogromnej przystępności, różnorodnej estetyce i funkcjonalności stosowane są obecnie niemal w każdym obiekcie użyteczności publicznej.
19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page